Wady namiotu na dachu

Pranie dywanów, czyszczenie sofy, rogówki, pranie wnętrza samochodu. Wynajmij odkurzacz w naszym punkcie w Częstochowie i ciesz się czystością już dziś. Odkurzacze Puzzi Karcher!

Wady namiotu na dachu

Jest mniej wad niż zalet, ale wady mogą zniechęcić Cię do zakupu namiotu na dachu. Poza ceną jest jedna wada, która jest ogromną sprawą dla mojej rodziny. To może być również dla ciebie.

Cena
Cena jest największym czynnikiem odstraszającym wielu wczasowiczów. Sam namiot może kosztować od 5000 do 20000 zł. Jeśli potrzebujesz bagażnika dachowego, wydasz jeszcze kilkaset.
Jest nadal tańszy niż inne alternatywy namiotowe, takie jak przyczepy turystyczne i kampery.


Montaż namiotu
Włożenie i złożenie namiotu na dachu pojazdu zajmie nie mniej niż dwie osoby. Te namioty mogą ważyć 50 – 100 kg.
Zdejmowanie i ponowne zakładanie między użyciem może być uciążliwe. Jeśli często biwakujesz, możesz zostawić go w swoim pojeździe podczas sezonu kempingowego.


Dachowe namioty
Będziesz mógł rozbić obóz tylko tam, gdzie możesz prowadzić. Nie możesz zdjąć namiotu z pojazdu i plecaka na miejsce biwakowe. W przypadku 4×4 jest to mniejszy problem, ale zastosowanie namiotu na dachu w rodzinnym sedanie może ograniczać możliwości.


Podział obozu na wycieczki

Nie możesz prowadzić, gdy namiot jest rozstawiony, więc będziesz musiał rozbić namiot za każdym razem, gdy będziesz chciał wybrać się na wycieczkę z dala od obozu. Może to spowodować utratę miejsca na biwak, zwłaszcza jeśli zabierzesz ze sobą cały sprzęt, a pozostawienie ograniczonego sprzętu na kempingu zwiększa ryzyko kradzieży.
Nocne wycieczki do łazienki
Oszołomiony zejście po drabinie i powrót w środku nocy na wycieczkę do łazienki to trochę więcej pracy niż namiot na ziemi, ale naprawdę nie jest tak źle.


Przebieg gazu
Odporność namiotów dachowych na wiatr ma negatywny wpływ na przebieg gazu. To może się sumować, jeśli będziesz trzymać namiot w pojeździe przez cały sezon kempingowy.
Zmiana środka ciężkości
Jeśli tylko nieznacznie, zwiększona wysokość montażu namiotu na dachu może negatywnie wpłynąć na środek ciężkości pojazdu, zmniejszając w ten sposób wydajność szlaku i prowadzenie na drodze.

Wiatr
Chociaż zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać silniejsze wiatry, poczujesz, jak namiot na dachu trochę się kołysze. Wiatry chwytają Twój pojazd i namiot.
Kołysanie może ci przeszkadzać lub usypiać.


Pojedyncze łóżko
Namioty na dachu zazwyczaj wyposażone są w łóżko. Jedno łóżko. Jest to w porządku podczas biwakowania samotnie lub dla par, ale rodziny lub grupy przyjaciół mogą znaleźć zakwaterowanie mniej niż pożądane.


Nie mogę wstać
Niektóre namioty naziemne są wystarczająco wysokie, aby stać. Nie dotyczy to namiotów na dachu. Aneks, tak, jeśli masz jeden, ale nie penthouse na dachu.
Trudności z małymi dziećmi i psami
Wysoka pozycja montażowa utrudnia biwakowanie z małymi dziećmi i psami. Noszenie małego dziecka lub psa w górę iw dół po drabinie jest niebezpieczne, a te namioty nie mają zabezpieczeń przy drzwiach namiotu, aby zapobiec upadkom.
Mamy niemowlę i nie będziemy biwakować w namiocie na dachu, dopóki nie podrośnie.


Wysokość prześwitu
Wysokość prześwitu mojego pojazdu z namiotem na dachu sprawia, że ​​jest on zbyt wysoki na garaże i inne konstrukcje, takie jak mój garaż w domu. Upewnij się, że znasz swoje ograniczenia wzrostu. Nie chcesz uszkodzić namiotu, pojazdu ani stałej konstrukcji.


Forma i pleśń
Tkaniny namiotów dachowych są odporne na pleśń i pleśń, ale składanie namiotu na dachu po biwakowaniu w deszczowych lub śnieżnych warunkach może spowodować powstanie pleśni i pleśni, które praktycznie niszczą namiot. Namiot należy ponownie otworzyć i wysuszyć. Może to być niewygodne, jeśli w domu brakuje miejsca na rozłożenie namiotu lub mieszkasz na obszarze kraju o nieprzyjaznym klimacie lub innych warunkach pogodowych, które uniemożliwiają wysuszenie namiotu.


Wniosek
Zalety namiotów na dachu znacznie przewyższają wady. Cóż, na dłuższą metę tak. Przez krótki czas będę trzymał się biwakowania na ziemi dla bezpieczeństwa mojej małej córeczki. Kiedy dorośnie, prawdopodobnie spodoba jej się wspinanie się po drabinie do swojego penthouse’u.
Czy namiot na dachu pasuje do Twojego pożądanego stylu biwakowania?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń